سقف کاذب

شرایط بازگرداندن کالا

شرایط بازگرداندن کالا

استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که

1-      الا در کارتن یا جعبه اصلی خود به E-Alounak بازگردانده شود.

2-      برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

لذا لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

شرایط مرجوع نمودن کالا.

1-      وجود ایراد یا اشکال فنی در کالای خریداری شده.

اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 7 روز پس از دریافت کالا، به  E-Alounak اطلاع داده شود.

این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند : حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه‌اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا ( قید شده در دفترچه راهنمای کالا ) را شامل می‌شود.

وجود مغایرت یا کسری اقلام همراه کالا و همچنین آسیب یا ایراد فیزیکی ، باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش E-Alounak از طریق تلفن یا ایمیل اطلاع داده شود.

اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه و بسته بندی ، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

در صورتی که امکان تشخیص مغایرت، بدون باز کردن بسته‌بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.

عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آن‌ها نمی‌توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب‌سایت است.

2-      انصراف از خرید توسط مشتری.

توجه بند 1: انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می ‌گیرد که بسته بندی آن باز نشده باشد. حداکثر تا 24 ساعت پس از دریافت کالا انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اعلام نماید.

توجه بند 2: از آنجا که E-Alounak یک وب ‌سایت خرده ‌فروشی آنلاین است، حق استرداد کالا طبق شرایط صرفا متعلق به مشتری یا همان مصرف‌ کننده است ( سفارش یک کالا به تعداد، مغایر با هدف مصرف خریدار است و شامل حق استرداد نمی‌شود. )

اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارش‌های E-Alounak ( شماره تلفن 02536647668 ) اطلاع داده شود.

لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته ‌بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

همچنین در صورت انصراف از خرید، ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.

3-      آسیب دیدگی محصول در اثر حمل و نقل.

 - آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش E-Alounak اطلاع داده شود.

- بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و E-Alounak تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.

 -  کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش E-Alounak

© 2018 DESIGNED BY no negar . ALL RIGHTS RESERVED